  • Daikin air conditioning inverter 2.0Hp FTKY50WVMV
Daikin
  • Cooling Seasonal Performance Factor (CSPF): 6.05
  • Energy Star
may-lanh-daikin-inverter-2-0hp-ftky50wvmv-hp1
may-lanh-daikin-inverter-2-0hp-ftky50wvmv-hp2
may-lanh-daikin-inverter-2-0hp-ftky50wvmv-hp3
may-lanh-daikin-inverter-2-0hp-ftky50wvmv-hp5
may-lanh-daikin-inverter-2-0hp-ftky50wvmv-hp4
may-lanh-daikin-inverter-2-0hp-ftky50wvmv-hp6
sieuthimaylanh
Inverter
sieuthimaylanh
View more
  • Price: contact
Brand: Air Conditioner Daikin
There are 5 Power. You are choosing 2.0 HP
  • 1.0 HPRoom 12 - 15m2
  • 1.5 HPRoom 16 - 20m2
  • 2.0 HPRoom 24 - 30m2
  • 2.5 HPRoom 30 - 35m2
  • 3.0 HPRoom 36 - 40m2
  • View more
Related products
Daikin
Daikin Air Conditioner (2.0 Hp) FTF50XV1V
2.0 HP
  • 14,200,000₫
Energy Star
Máy lạnh Daikin inverter FTKB50ZVMV - 2HP
Inverter
  • 16,500,000₫
Máy lạnh Daikin Inverter 2 HP FTKF50ZVMV
Máy lạnh Daikin Inverter 2 HP FTKY50ZVMV/RKY50ZVMV
Máy lạnh Daikin Inverter 2 HP FTKM50AVMV
Máy lạnh Daikin inverter 2Hp FTXV50QVMV hoạt động êm
  • tặng 1 năm bảo hành
Daikin air conditioning FTKZ50VVMV (2.0Hp) Inverter
2.0 HP Inverter
Daikin air conditioner 1.0 HP (1.0 Horsepower) FTF25XAV1V model 2023
1.0 HP
Specifications
Made in Brand: Japan - Made in: Thailand
Refrigerant R32
Type Inverter - 1-way type (cooling only)
Cooling Capacity 2.0 Hp - 17,700 Btu/h
Use For Room Area 24 - 30 m² or 72 - 90 m³ (suitable for bedrooms)
Power Input (Ph/V/Hz) 1 Phase 220 - 240 V 50Hz
Power consumption (kW) 1.48 kW
Refrigerant/ Liquid Pipe Diameter (mm) ø6.4 / ø12.7
Maximum Pipe Length 30 m
Maximum Elevation Length 20 m
Energy Efficiency Level 5 stars
Indoor Unit
Indoor Unit Model FTKY50WVMV
Indoor Unit Dimensions (mm) 300 x 920 x 240 mm
Indoor Unit Net Weight (Kg) 13 Kg
Outdoor Unit
Outdoor Unit Model RKY50WVMV
Outdoor Unit Dimensions (mm) 595 x 845 x 300 mm
Outdoor Unit Net Weight (Kg) 34 Kg
Product Description
Table of Contents
    Streamer air filter standard - Daikin's exclusive technology
    Purify the air - Kill 99.95% bacteria - Give clean air throughout the house
    In it, Enzyme Blue filter as a protective shield has the ability to:
    • Removes more than 90% of odors within 1 hour.