  • Midea ceiling mounted air conditioning inverter (6.0Hp) MCD-50CRDN8
Midea
  • tặng 1 năm bảo hành
may-lanh-am-tran-midea-inverter-6-0hp-mcd-50crdn8-hp1
may-lanh-am-tran-midea-inverter-6-0hp-mcd-50crdn8-hp2
Inverter
View more
  • Price 36,700,000₫
  • ( VAT included )
Brand: Air Conditioner Midea
There are 3 Power. You are choosing 5.0 HP
  • 3.0 HPRoom 30 - 35m2
  • 4.0 HPPhòng 50 - 54m2
  • 5.0 HPPhòng 64 - 67m2
  • View more
Installment Purchase Visa, Master Card, JCB
Related products
Midea
Midea Ceiling Cassette MCD-18CR (2.0Hp)
2.0 HP
  • 15,200,000₫
Midea ceiling mounted air conditioning (2.0Hp) MCD1-18CRN8
2.0 HP
  • 15,900,000₫
Midea Ceiling Cassette Air Conditioner (2.5Hp) MCD1-28CRN8 - Gas R32
2.5 HP
Máy lạnh âm trần Midea Inverter MCD1-18CRDN8 - Công Suất 2 Hp
Inverter
  • tặng 1 năm bảo hành
Máy lạnh âm trần Midea Inverter 3 HP (3 Ngựa) MCD1-28CRDN8
3.0 HP Inverter
Midea ceiling mounted air conditioning (4.0Hp) MCD1-36CRN8
4.0 HP
Midea Ceiling Cassette MCD-50CR (5.5Hp)- 3 Pha
5.5 HP
Midea ceiling mounted air conditioning (5.5Hp) MCD1-50CRN8
5.5 HP
Specifications
Made in Brand : China - Made in : China
Refrigerant R32
Type Inverter - 1-way type (cooling only)
Cooling Capacity 6.0 Hp - 48.000 Btu/h
Use For Room Area 77 - 80 m² or 231 - 240 m³ (suitable for living room, office)
Power Input (Ph/V/Hz) 3 Phases, 380 - 415 V, 50Hz
Power consumption (kW) 5.8 kW
Refrigerant/ Liquid Pipe Diameter (mm) 10/16
Maximum Pipe Length 50 m
Maximum Elevation Length 30 m
Indoor Unit
Indoor Unit Dimensions (mm) 245 x 840 x 840 mm
Indoor Unit Net Weight (Kg) 27.7 Kg
Outdoor Unit
Outdoor Unit Dimensions (mm) 810 x 946 x 410 mm
Outdoor Unit Net Weight (Kg) 72.4Kg
Product Description
Table of Contents
    360° airflow for fast and optimal cooling performance
    Technology Inverter and Eco mode save power and quiet operation
    The quick cooling Turbo function helps cool the space instantly
    - Elegant design, easy to install: A designed indoor unit thickness of only 245mm makes installation easy and adds a luxurious look to the house.
    - Standard drain pump: The drain pump lift is up to 750 mm, convenient for installing drain pipes under most conditions.