  • Panasonic Multi Ceiling Cassette Indoor Unit Inverter 1.5Hp CS-MZ25WB4H8A
Panasonic
Inverter
View more
Download Catalogue
  • Price 10,271,000₫
  • ( VAT included )
Brand: Air Conditioner Panasonic
There are 4 Power. You are choosing 1.5 HP
  • 1.5 HPRoom 16 - 20m2
  • 1.75 HP
  • 2.0 HPRoom 24 - 30m2
  • 3.0 HPRoom 36 - 40m2
  • View more
Installment Purchase Visa, Master Card, JCB
Related products
Panasonic
Panasonic Multi Ceiling Cassette Indoor Unit Inverter 1.75Hp CS-MZ35WB4H8A
1.75 HP Inverter
  • 11,393,000₫
Panasonic Multi Ceiling Cassette Indoor Unit Inverter 2.0Hp CS-MZ50WB4H8A
2.0 HP Inverter
  • 13,303,000₫
Panasonic Multi Ceiling Cassette Indoor Unit Inverter 3.0Hp CS-MZ60WB4H8A
3.0 HP Inverter
Panasonic ceiling mounted air conditioning 2.0 HP S-19PU1H5B
2.0 HP
Panasonic Ceiling Cassette AC PC18DB4H (2.0Hp)
2.0 HP
  • 22,600,000₫ (-6%)
Energy Star
Panasonic Ceiling Cassette AC PC24DB4H (2.5Hp)
2.5 HP
Energy Star
Panasonic ceiling mounted air conditioning inverter 2.0Hp S-1821PU3H
2.0 HP Inverter
  • 28,796,000₫ (-18%)
Panasonic Ceiling mounted air conditioning 2.5Hp S-25PU1H5B
2.5 HP
Specifications
Made in Brand: Japan - Made in: Malaysia
Refrigerant R32
Type Inverter - 2-Way Type (Cooling / Heating)
Cooling Capacity 1.5 HP - 8.530 Btu/h - 2.5 kW
Heating Capacity 12.300 Btu/h - 3.6 kW
Use For Room Area 15 - 20 m² or 45 - 60 m³ of gas (suitable for living room, office)
Power Input (Ph/V/Hz) 1 Phase, 220 - 240V, 50Hz
Refrigerant/ Liquid Pipe Diameter (mm) 6/10
Indoor Unit
Indoor Unit Model CS-MZ25WB4H8A
Indoor Unit Dimensions (mm) 26 x 57.5 x 57.5 cm
Indoor Unit Net Weight (Kg) 18 Kg
Product Description
Table of Contents
    Flexible design
    A Horizontal flat design provides a neat fit in the ceiling. The flat horizontal structure of the Panasonic Multi Ceiling Cassette Indoor Unit Inverter 1.5Hp CS-MZ25WB4H8A allows it to protrude only 30mm from the top to blend naturally into a variety of interiors.
    Comfort Cooling
    Manage at Ease Using Panasonic Comfort Cloud
    Drain Pump
    A high-lift built-in drain pump allows drain piping to be elevated up to 750mm from the unit's base.