  • Samsung Tivi 32 inches UA32T4300AKXXV
Samsung
Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300AKXXV
View more
  • TV type: Smart TV
  • Screen size: 32 inches
  • Resolution: HD
  • Internet connection: LAN port, Wifi
  • HDMI ports: 2 ports
  • USB port: 1 port
  • Made in Vietnam, genuine 24 months warranty at home.
  • Price: contact
Brand: Television Samsung
There are 1 Size. You are choosing 32 inch
  • 32 inch
  • View more
Size 32 inches
Overview
Types of television Smart Tivi
Screen sizes 32 inches
Resolution HD: 1,366 x 768 pixel
Connect
AV port Yes
HDMI port 2-port
Audio output Yes
USB 1 port
Smart Features
Operating system, interface Tizen™
Picture, sound technology
Image processing technology Hyper Real, PurColor, Mega Contrast, Micro Dimming Pro
3D Tivi Dolby Digital Plus
The total loudspeaker capacity 10W
General information
Size with tv feet on table 737.4 x 465.4 x 150.5 mm
Tv feet weight 4.10 kg
Size TV without stand, wall mount 737.4 x 438 x 74.1 mm
Weight Without Stand 3.8 Kg
Manufacturing Viet Nam
Product Description
Table of Contents
    Modern design, elegant, with optimized brightness
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - thiết kế
    Sharp HD resolution
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - độ phân giải
    HDR10+ technology
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - HDR 10
    Ultra-Clean View Technology
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - Utra clean view
    Color Display lives thanks to PurColor technology
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - PureColor
    Micro Dimming Pro
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - Micro Dimming Pro
    Contrast Enhancer Technology
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - Tăng cường độ tương phản
    Dolby Digital Plus
    In addition, audio technology with a capacity of 10 W also helps the 32-inch TV create lively music to help bring you and your family comfortable, relaxing moments.
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - Dolby Digital
    Tizen OS operating system
    Smart Tivi Samsung 32 inch UA32T4300 - hệ điều hành tizen OS