  • Mitsubishi Heavy Multi Ducted Indoor Unit Inverter 1.5 HP (1.5 Horsepower) SRR35ZS-W
Mitsubishi Heavy
Inverter
View more
Download Catalogue
The selling price for purchasing the outdoor unit.
  • Price 9,600,000₫
  • ( VAT included )
Brand: Air Conditioner Mitsubishi Heavy
There are 4 Power. You are choosing 1.5 HP
  • 1.0 HPRoom 12 - 15m2
  • 1.5 HPRoom 16 - 20m2
  • 2.0 HPRoom 24 - 30m2
  • 2.5 HPRoom 30 - 35m2
  • View more
Related products
Mitsubishi Heavy
Mitsubishi Heavy multi wall mounted indoor unit Inverter (1.5Hp) SRK35ZSS-W5
1.5 HP Inverter
  • 5,800,000₫
Energy Star
Mitsubishi Heavy ceiling cassette air conditioner Inverter 1.5 HP (1.5 Horsepower) FDTC35VH1
1.5 HP Inverter
  • 9,350,000₫
Wireless remote controller Multi Mitsubishi Heavy
1.0 HP
Wired remote controller Multi Mitsubishi Heavy
1.0 HP
Mitsubishi Heavy multi wall mounted indoor unit Inverter (1.0Hp) SRK25ZSS-W5
1.0 HP Inverter
Energy Star
Mitsubishi Heavy Multi Wall-mounted Indoor Unit Inverter 2.0 HP (2.0 Horsepower) SRK50ZSS-W5
2.0 HP Inverter
Ceiling Concealed Type Multi Mitsubishi Heavy SRR25ZM-S (1.0 HP)
  • 10,350,000₫ (-13%)
Mitsubishi Heavy Multi Wall-mounted Indoor Unit Inverter 2.5 HP (2.5 Horsepower) SRK60ZSX-W
2.5 HP Inverter
Specifications
Made in Brand: Japan - Made in: Thailand
Refrigerant R410A
Type Inverter - 2-way type (Cooling / Heating)
Cooling Capacity 1.5 Hp (1.5 Horsepower) - 3.5 kW
Heating Capacity 3.4 kW
Use For Room Area 16 - 20 m² or 72 - 90 m³ of gas (suitable for living room, office)
Power Input (Ph/V/Hz) 1 phase, 220V, 50Hz
Refrigerant/ Liquid Pipe Diameter (mm) 6/10
Indoor Unit
Indoor Unit Model SRR25ZS-W
Indoor Unit Dimensions (mm) 20 x 75 x 50 cm
Indoor Unit Net Weight (Kg) 20.5 Kg
Panel
Panel Dimensions (mm) 1 x 62 x 62 cm
Panel Net Weight (Kg) 2.5 Kg
Product Description
Table of Contents
    Design
    The Mitsubishi Heavy Multi Ducted Indoor Unit Inverter 1.5 HP (1.5 Horsepower) SRR35ZS-W is designed to be compact with a thin height of only 200mm, making it easy to install even in narrow ceilings. Therefore, it is ideal for use in room areas, living rooms, or bedrooms.
    DC PAM Inverter Technology
    Advantages
    • To save electricity.
    • Improving operating efficiency.
    Outstanding advantages
    • The Air Filter and Self-Cleaning Activity work together to maintain clean air in the room.
    • The pipe lift of the drain pump is already pre-assembled at 600mm.