  • Mitsubishi Heavy multi wall mounted indoor unit Inverter (1.5Hp) SRK35ZSS-W5
Mitsubishi Heavy
Inverter
View more
Download Catalogue
Buying price with the outdoor unit
  • Price 5,800,000₫
  • ( VAT included )
Brand: Air Conditioner Mitsubishi Heavy
There are 4 Power. You are choosing 1.5 HP
  • 0.8 HP
  • 1.0 HPRoom 12 - 15m2
  • 1.5 HPRoom 16 - 20m2
  • 2.0 HPRoom 24 - 30m2
  • View more
Related products
Mitsubishi Heavy
Mitsubishi Heavy ceiling cassette air conditioner Inverter 1.5 HP (1.5 Horsepower) FDTC35VH1
1.5 HP Inverter
  • 9,350,000₫
Mitsubishi Heavy Multi Ducted Indoor Unit Inverter 1.5 HP (1.5 Horsepower) SRR35ZS-W
1.5 HP Inverter
  • 9,600,000₫
Wireless remote controller Multi Mitsubishi Heavy
1.0 HP
Wired remote controller Multi Mitsubishi Heavy
1.0 HP
Mitsubishi Heavy multi wall mounted indoor unit Inverter (1.0Hp) SRK25ZSS-W5
1.0 HP Inverter
Energy Star
Mitsubishi Heavy Multi Wall-mounted Indoor Unit Inverter 2.0 HP (2.0 Horsepower) SRK50ZSS-W5
2.0 HP Inverter
Ceiling Concealed Type Multi Mitsubishi Heavy SRR25ZM-S (1.0 HP)
  • 10,350,000₫ (-13%)
Mitsubishi Heavy Multi Wall-mounted Indoor Unit Inverter 2.5 HP (2.5 Horsepower) SRK60ZSX-W
2.5 HP Inverter
Specifications
Made in Brand: Japan - Made in: Thailand
Refrigerant R410A
Type Inverter - 2-way type (cooling / heating)
Cooling Capacity 1.5 Hp ~ 12.000 Btu/h - 3.5 kW
Heating Capacity 4.0 kW
Use For Room Area 16 - 20 m² or 48 - 60 m³ (suitable for living room, office)
Power Input (Ph/V/Hz) 1 phase, 220 - 240V, 50Hz
Power consumption (kW) Cooling: 0.89 kW Heating: 0.94 kW
Refrigerant/ Liquid Pipe Diameter (mm) 6.35 / 9.52
Maximum Pipe Length 20 m
Maximum Elevation Length 10 m
Indoor Unit
Indoor Unit Dimensions (mm) 290 x 870 x 230 mm